Nowe apartamenty – gdzie kupimy ekskluzywne mieszkania?

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej ofert luksusowych mieszkań. Deweloperzy prześcigają się w coraz to atrakcyjniejszych ofertach. Wszystko to ma na celu przyciągnięcie jak największej liczby kupujących.

Aby zainteresować kupujących swoją ofertą luksusowych lokali mieszkalnych, deweloperzy starają się wyróżnić na rynku. Wymagania kupujących zmieniają się z roku na rok. Poszukują oni luksusowych mieszkań znajdujących się w atrakcyjnej lokalizacji – blisko centrum miasta, a równocześnie zacisznych, otoczonych zielenią. Z tego względu na rynku wyrasta coraz więcej nowych osiedli o wysokim standardzie, które odpowiadałyby rosnącym wymaganiom klientów deweloperów.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych inwestycji, których deweloperzy oferują naprawdę luksusowe apartamenty na sprzedaż.

Przy Słowiańskim Wzgórzu, Wrocław
Na wrocławską inwestycję składa się niezwykle nowoczesny, 11-piętrowy budynek, w którym znajduje się 205 luksusowych mieszkań. Ich powierzchnia wynosi od 34 do 97 metrów kwadratowych. Kupujący ma do wyboru kawalerki, oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. W zależności od wybranego mieszkania, przynależy do niego balkon, taras lub loggia. Na parterze oraz poziomie -1 znajdują się garaże oraz komórki lokatorskie. Osiedle znajduje się w dogodnej lokalizacji, blisko centrum. Prywatność mieszkańców zapewniają liczne tereny zielone, które odcinają apartamenty od miejskiego zgiełku. Za realizację inwestycji odpowiada Echo Investment S.A., spółka inwestycyjno-deweloperska z doświadczeniem nie tylko w Polsce, ale i Europie.

Kamienica Ordynacka, Warszawa
Jedną z warszawskich inwestycji godnych uwagi jest Kamienica Ordynacka. Wspaniały budynek przyciąga odnowioną, oryginalną elewacją i niepowtarzalną architekturą. Deweloper oferuje luksusowe apartamenty o powierzchni od 33 do 220 metrów kwadratowych. Cena za metr rozpoczyna się od 11 tysięcy złotych brutto. Zabytkowa kamienica znajduje się w sercu stolicy, gwarantując mieszkańcom apartamentów wspaniałe widoki na Wisłę oraz Most Świętokrzyski. Mieszkania urządzone są w niezwykle luksusowym, a przy tym popularnym obecnie, minimalistycznym stylu.

53

Quattro Towers, Gdańsk
Deweloperem odpowiedzialnym za tę niezwykle ekskluzywną inwestycję jest Hines, działający obecnie w 18 krajach na 4 kontynentach.
Na inwestycję Quattro Towers składają się 4 wieżowce, każdy z nich liczy 16 pięter. Luksusowe mieszkania zapierają dech w piersi nie tylko standardem swojego wykończenia, ale również wspaniałym widokiem z okien. Wieżowce oraz ich doskonała lokalizacja w sercu Górnego Wrzeszcza, umożliwiają podziwianie niezwykłej panoramy miasta. Efekt wzmacniają wysokie okna od podłogi aż po sufit, dzięki którym możemy podziwiać trójmiejską panoramę z niemal każdego zakątka mieszkania. W zależności od tego, na jakie mieszkalnie zdecydują się kupujący, mają oni do wyboru apartamenty z balkonami, tarasami lub ogrodami zimowymi. Deweloper oferuje lokale o powierzchni od 50 do 140 metrów kwadratowych.

Hortus Apartments, Kraków
Deweloperem odpowiedzialnym za realizację inwestycji jest Echo Investment SA. Na uwagę zasługuje bardzo dogodna i prestiżowa lokalizacja apartamentowca – Wola Justowska. To miejsce dla osób, które cenią sobie prywatność oraz spokój. W pobliżu znajdują się liczne tereny zielone, las Wolski oraz wiele tras rowerowych. W pobliżu znajdują się także korty tenisowe, stadnina koni oraz basen, dzięki czemu mieszkańcy apartamentowca mają możliwość stałego korzystania z obiektów rekreacyjnych, bez konieczności poświęcania czasu na długie dojazdy. Na inwestycję składają się 4 budynki dwupiętrowe. Kupujący mają do wyboru lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 58 do 145 metrów kwadratowych. Dodatkowym atutem inwestycji Hortus są wspaniałe, pobliskie ogrody. Wykonawca zadbał o to, aby stanowiły one uzupełnienie architektury. Ogrody stworzone zostały z żywopłotów oraz wielu ozdobnych drzew.

Jak widać na podstawie powyższych przykładów, inwestycje dostępne na polskim rynku cechuje niezwykła wielobarwność. W zależności od klimatu miasta oraz oczekiwań jego mieszkańców, którzy poszukują swoich własnych apartamentów i luksusowych mieszkań, oferty deweloperów cechuje różnorodność. Dzięki temu rynek jest niejednolity i może zaoferować inwestorom wybór najbardziej odpowiadającej im inwestycji, od standardu wykończenia, na lokalizacji kończąc.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Data publikacji: 25-08-2014
Print Friendly, PDF & Email