Prawdziwe apartamenty – ile kosztują nieruchomości powyżej 200 m2

Wiele dostępnych na rynku ofert apartamentów na sprzedaż nie spełnia tak naprawdę kryteriów, by nosić takie miano. Zbywający nagminnie używają jednak tej nazwy, by przyciągnąć uwagę kupujących. Postanowiliśmy więc zweryfikować, ile dostępnych jest na rynku prawdziwych apartamentów, przy czym zainteresowaliśmy się tymi naprawdę dużymi – o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych.

Prawdziwy apartament powinien mieć co najmniej 100 metrów kwadratowych powierzchni, 4 pokoje i być wykończony w najwyższym standardzie. Mieszkanie takie powinno być w pełni rozkładowe, dobrze skomunikowane, znajdujące się w centrum miasta.

Poddaliśmy weryfikacji apartamenty dostępne w ramach oferty WGN i sprawdziliśmy, jak przedstawia się oferta luksusowych mieszkań o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych.

W przypadku Warszawy, za 200.metrowy apartament usytuowany na Mokotowie zbywający oczekuje kwoty 1.999.000 PLN. Jest to 6.pokojowe mieszkanie, urządzone w bardzo gustowny sposób, przy użyciu najwyższej klasy materiałów. Do apartamentu przynależą 2 miejsca parkingowe znajdujące się w podziemnym garażu.
W mieszkaniu zainstalowano klimatyzację, natomiast w łazience znajduje się kabina prysznicowa z sauną parową i na podczerwień. Wisienką na torcie są 3 duże tarasy o łącznej powierzchni 60 metrów kwadratowych.

W dzielnicy Ochota, w prestiżowej lokalizacji niedaleko Centrum miasta, do nabycia jest 240.metrowa nieruchomość. Niewątpliwą zaletą tego luksusowego apartamentu jest jego lokalizacja. Okolica jest bardzo spokojna i zadbana. W dodatku w pobliżu znajdują się liczne restauracje, centra handlowe oraz sklepy. Apartament jest dwupoziomowy i częściowo umeblowany. Składa się z 6 przestronnych pokoi, 2 łazienek, toalety oraz całkowicie wyposażonej, luksusowej kuchni. W salonie znajduje się pięknie wykończony kominek. Również ten apartament został wykończony przy użyciu najwyższej klasy materiałów. Na podłogach znajduje się marmur oraz granit, natomiast wysokie okna wpuszczają bardzo dużo słonecznego światła, co dodaje pomieszczeniom dodatkowego uroku. Właściciel jest gotów sprzedać to niezwykle ekskluzywne mieszkanie za kwotę 3.060.000 PLN.

W Krakowie, w centrum Starego Miasta na sprzedaż wystawiono apartament o powierzchni 201 metrów kwadratowych. Na nieruchomość składa się 6 pokoi, 3 łazienki oraz jasna kuchnia z przyległym balkonem. Budynek, w którym znajduje się to luksusowe mieszkanie, został w pełni odnowiony. Mieszkanie natomiast urządzone jest w jasnych barwach i wyposażone w najwyższej klasy urządzenia. Cena mieszkania to 2.200.000 PLN.

Jeśli interesowałaby nas jeszcze większa powierzchnia, to również w Krakowie, na Woli Justowskiej, do sprzedania jest nowoczesna willa, która z pewnością spełni wszelkie wymagania najbardziej wymagających klientów. Nowy właściciel będzie miał do dyspozycji 260 metrów luksusowej powierzchni mieszkalnej, na trzech poziomach. Na parterze znajdują się 2 sypialnie z wyjściem na malowniczy taras, gabinet, luksusowa łazienka oraz garaż. Na piętrze natomiast znajduje się bardzo duży salon, kuchnia, pokój gościnny, toaleta oraz balkon. W przyziemiu na nabywcę czeka prawdziwa niespodzianka – sala bilardowa, siłownia a także duża i elegancka łazienka. Do wykończenia nieruchomości użyto najwyższej klasy materiałów. Na podłogach znajduje się włoski gres i parkiet, schody wykonane są z najwyższej klasy drewna, zaś okna wykonane są z aluminium. Na uwagę zasługuje przepiękny kominek wykonany z marmuru i granitu. Aby stać się właścicielem tej niebiańskiej nieruchomości, należy liczyć się z wydatkiem rzędu 2.100.000 PLN.

 

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Data publikacji: 30-10-2013
Print Friendly, PDF & Email